35,6392$% 0
37,2299€% 0.07
44,0804£% 0.16
3.142,53%0,09
5.114,00%0,14
3791146฿%3.51952
Jeśli proporcje są właściwe, to masz… Innowacyjne rozwiązanie przedstawia dziś (26 września 2023 r.) „Gazeta Wyborcza” w materiale red. WIŚiE inaugurował nowy rok akademicki 2 października. Uroczystość odbyła się w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia”. Podczas niej wykład inauguracyjny pt.
– Jedną z nich jest komora wysokotemperaturowa HTK 1200N, która umożliwia wykonanie pomiarów w temperaturze do 1200 st. Celsjusza. Mamy też przystawki do pomiaru w kapilarach czy przystawkę niskokątową, która pozwala badać warstwy naniesione na powierzchnię próbki. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie wydzielić bardzo cieniutką warstwę z powierzchni badanego materiału i sprawdzić jak jest zbudowana – wyjaśnia mgr inż. Adam Kuc, członek zespołu badawczego nowego laboratorium.
Do udziału w infraDAYS organizatorzy zachęcają nie tylko ekspertów z branży budownictwa infrastrukturalnego, ale także studentów i doktorantów. Z myślą o nich została przygotowana specjalna oferta (w tym wyjątkowo efektowny konkurs budowy mostów z makaronu). Uczestnictwo w wydarzeniu jest dala nich okazją do poszerzenia swojej wiedzy w tematach związanych z różnymi rodzajami infrastruktury, a także szansą na nawiązanie cennych kontaktów biznesowych i rozwój zawodowy. Drugi dzień konferencji będzie poświęcony tematyce mostów i tuneli.
Zrealizować badania in situ kładki nad drogą ekspresową S7 w podkrakowskich Mogilanach (Zakopianka) oraz monitoring kładki nad rzeką Wisłą położnej wzdłuż autostrady A4 przy ul. Na podstawie badań kładki ukazała się publikacja opracowana przy współpracy z rzymskim Uniwersytetem La Sapienza. Istotnym elementem współpracy będzie dalsze wspólne prowadzenie badań naukowych, doktoratów wdrożeniowych oraz aplikowanie o projekty badawcze. Budynek laboratorium już stoi w Czyżynach (obok budynków Wydziału Mechanicznego). Trwa wyposażanie i uruchamianie urządzeń badawczych, m.in.
Swój pierwszy medal w tej kategorii wywalczył Krzysztof Kowalczyk. W biegu na 800 m popisał się on fantastycznym finiszem zdobywając srebro. Swoją medalową kolekcje powiększył również mgr inż. Filip Kostkiewicz, który z wynikiem 199 cm zajął drugie miejsce wśród uczelni technicznych w skoku wzwyż. plinko opinie forum Z kolei podwójnym brązowym medalistą wśród politechnik na dystansach 100 m i 200 m został inż.
Sürücüler Dikkat! Trafik Cezaları Beşe Katlandı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.